П`ятниця, 04.26.2024, 5:04 PM
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | До дня космонавтики | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
Мій сайт

Тематична політінформація –

усний журнал до Дня космонавтики

Учень:

Космічна даль-безодня таємниць.

То вабить нас блакиттю чарівною,

То діамантами сузір`їв мерехтить,

Там зірка згасне,там комета пролетить,

Завжди закохано вдивляюся у тебе.

Яка жага нестримна,хоч на мить,

Розправить крила й ринути у небо.

Учень.

Залишити поверхню землі та здійнятися в небо мріяли ще стародавні греки.

До наших днів зберігся міф про Дедала,який сконструював крила собі та своєму сину Ікару з пір`я,скріпленого воском.

Ікар здійнявся до Сонця,але вощина розправилася й Ікар упав у море.

Учень.

Від міфів до наукових проектів минуло тисячі років.

Людина мріяла не тільки літати над Землею, а й вилетіти за межі автосфери, в космос. Першим,хто оцінив можливості реактивних двигунів для польоту в космос,був Констянтин Едуардович Ціолковський. Трохи пізніше до такої самої думки дійшов наш співвітчизник полтавчанини Ю.Кондратюк. 4 жовтня 1957 року словники народів світу збагатилися новим словом «супутник».У цей день уперше у світі наполеглива праця вчених на чолі з Сергієм Павловичем Корольовим,що народився в Україні у м. Житомир,людство подолало силу земного тяжіння. Земля раділа,бо з`явився новий супутник-штучний,зроблений руками людини. Почалася нова ера в історії людства –космічна.

Запуски йшли один за одним. Дорогий супутник,третій, польоти в бік Місяця,перший космічний пасажир-Лайка.Люди чекали:коли ж?Коли ж людина?.....

Учень.

Нині квітень-місяць особливий. Адже саме 12 квітня 1961 року людина вперше полетіла в космос.

12 квітня 1961 року. Космодромом Байконур. Стартовий майданчик.8.45.ранку.Стартовий майданчик останнім покидає Головний конструктор. Ракета залишається сама-висока,велика горда.

Учень. Запалення!

Учень. Є запалення!

Учень. Пуск!

Учень. Є пуск!

Учень.

І знамените «Поїхали!», яке промовив перший у світі космонавт Юрій Гагарін.

Учень.

Ракета відірвалася від земної тверді метрів на 30-50, на хвильку ніби зупинилася, замислилася, а потім почала рвучко набирати висоту.

Учень.

«Ура!!!» - пролунало над пустелею. Довго присутні ще дивилися у небо. А корабель Гагаріна линув усе далі й далі. Перетворився врешті на яскраву зірку, а потім зовсім зник.

Учень.

Звичайний робочий день 12 квітня 1961 року був перерваний повідомленням: «Працюють всі радіостанції Радянського Союзу! Вперше людина в космосі!»

Учень.

День авіації та космонавтики – це особливий, тріумфальний день! Недарма його відзначає весь світ!

Учень.

12 квітня 1961 року відбувся перший у світі космічний політ з людиною на борту корабля. До цього дня готувалися дуже довго.

Учень.

Вчені, конструктори-випробовувачі, і люди багатьох інших професій були задіяні у підготовці великого польоту. Потрібно було все зважити, все передбачити, для того щоб політ пройшов вдало. Довго вибирали і льотчика-космонавта.

Учень.

Нарешті настав вирішальний день. 12 квітня 1961 року Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток» здійснив космічний політ. За 108 хвилин корабель-супутник з першим у світі космонавтом облетів земну кулю і благополучно повернувся на Землю. Це був прорив в освоєнні космосу!

Учень.

А потім була урочиста зустріч на Червоній площі. За кілька годин Юрій Гагарін став найвідомішою людиною в світі. Коли по радіо прозвучало урядове повідомлення про великий політ, вулиці всієї країни заповнилися натовпами людей. Всі хотіли привітати першого у світі космонавта,Сина Землі, Громадянина Всесвіту.

uCozCopyright MyCorp © 2024