Вівторок, 04.23.2024, 9:38 PM
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Лінійка до дня космонавтики | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
Мій сайт

Тема: Всесвітній День авіації та космонавтики

Мета: ознайомити учнів з історією освоєння космічного простору; розкрити роль вітчизняної науки та українських вчених у створенні теоретичних основ космонавтики; показати визначальну роль астрономії у формуванні наукового світогляду людини, співробітництво України з іншими країнами світу в галузі освоєння космічного простору; розвиток життєвих компетенцій; виховання патріотизму, гордості за своїх співвітчизників

Актуальність:

Ведучий 1

Україна давно і по праву вважається космічною державою планети. Тому знання того, що на українській землі народилися, вчилися, жили й творили багато з тих, кого сьогодні називають першопрохідцями космосу, є актуальним, адже практичне освоєння космосу для людей планети Земля назавжди буде пов'язане з іменами наших співвітчизників

Ведучий 2

12 квітня все людство відмічає Всесвітній День авіації та космонавтики. Це свято з'явилось на честь першого польоту у космос людини і тим самим воно підкреслює нестримну жагу людського роду до пізнання нових знань. Бажаю і Вам у цей день замислитись над своїм існуванням і від душі захотіти дізнатися про навколишній світ більше!

Ведучий 3

З давніх-давен зоряне небо зачаровувало людей своєю незбагненною красою й таємничістю, вабило їх у свої неосяжні далі. Тому не дивно, що чудова мрія про польоти до Місяця й зір зародилися в людей ще в ті часи, коли вони не знали, якою є їхня планета, і навіть не підозрювали, які відстані відділяють Землю від небесних світил.

Ведучий 4

Минули століття. Зусиллями вчених багатьох поколінь було встановлено справжнє місце Землі в Сонячній системі та визначено масштаби нашої Галактики. Основоположниками теорії космічних польотів були:

Засядько Олександр Дмитрович,

Кондратюк Юрій Васильович,

Ціолковський Костянтин Едуардович,

Кибальчич Микола Іванович,

Янгель Михайло Кузьмич,

Глушко Валентин Петрович,

Челомей Володимир Миколайович,

Корольов Сергій Павлович

Ведучий 5

Після запуску в СРСР першого штучного супутника Землі та тріумфального польоту Юрія Гагаріна навколо нашої планети розпочалася нова, космічна ера в історії людства.

Перегляд презентації «Син Землі»

Ведучий 6 12 квітня 2012 року виповнюється 57 років з дня, коли стартував перший у світі космічний корабель «Восток», пілотований першою людиною-космонавтом Ю.О. Гагаріним. Ця подія схвилювала весь світ. Усі з нетерпінням чекали повернення Гагаріна з космосу. І лише після завершення повного оберту навколо Землі за 108-хвилинного тріумфального польоту та успішного приземлення люди всієї планети урочисто аплодували першому польоту людини в космос. Космічна ера розпочалася.

Лунає пісня «Знайте, каким он парнем был»

Ведучий 7

З 1961 року в космосі побували 460 людей із 38 країн світу, з яких 48 жінок. 100 космонавтів з СНД, серед них космонавти-українці: Попович П.Р., Береговий Г.Т., Шонін Г.М., Ляхов В.О., Добровольський Г.Т., Жолобов В.М., Попов Л.І., Кизим Л.Д., Волков О.О., Арцебарський А.П., Маленченко Ю.І., Каденюк Л.К.

Ведучий 8

Багатьма таємницями космос поступився перед людством. Телерепортажі з Місяця ведуть автоматичні станції, зелений вимпел вже доставлено на планету Венеру, радіохвилі зондують далекий Юпітер, автоматичні міжпланетні станції досліджують комету Галлея, радіотелескопи вловлюють радіовипромінювання давністю в мільярди років.

Ведучий 9

Україна бере участь більш ніж у 100 міжнародних космічних проектах. Починаючи від 1990 року, Україна є членом комітету ООН з мирного освоєння космічного простору.

Основні здобутки українських учених – автоматичні системи керування польотами і власні ракети-носії («Космос», «Циклон», «Зеніт» та інші). Останнім часом з’явилася інформація про те, що НКАУ планує разом з НАСА розпочати нову спільну Місячну програму... Адже сьогодні космічні дослідження - це не лише престиж держави, але й надзвичайно прибутковий та перспективний бізнес. Потенціал поки що є.

Перегляд презентації «До перлин зоряного неба!»

Ведучий 10

Проте космос ще приховує від нас безліч невідомого. Та немає такої таємниці, яку б не подолали людський розум, людська праця. Настане час - і земляни освоюватимуть нові планети.

Ведучий 11

Не дивлячись на те, що в цьому році виповнюється 57 роки з того дня, як перша людина полетіла в космос, розвиток цієї галузі ще тільки починається. І можливо саме ви зробите значні відкриття в цій сфері. Можливо хтось відкриє нову планету, хтось стане першою людиною, яка висадиться на Марсі! А можливо в когось навіть буде свій будиночок на Місяці, куди він чи вона зможе літати на вихідні як на дачу! Пам'ятайте, все в ваших руках! Не бійтеся фантазувати! З днем Космонавтики вас!

uCozCopyright MyCorp © 2024